Promocje i aktualności:

Bater.pl > Baterie stacjonarne > Baterie EnerSys wielkopowierzchniowe PowerSafe Plante i pastowane PowerSafe OP

Baterie klasyczne z płytą wielkopowierzchniową (Plante)

planteBaterie wielkopowierzchniowe PowerSafe Plante, oferują ekstremalnie długą żywotność ponad 20 lat, wysoką niezawodność i bardzo dużą wydajność. Zostały specjalnie zaprojektowane do oddawania bardzo dużej energii w krótkim czasie i głębokim rozładowaniu. Baterie zbudowane są z ogniw 2V o pojemności od 15 do 2400 Ah. Baterie typu PowerSafe Plante zapewniają wysoką niezawodność w zastosowaniach specjalnych, takich jak rozdzielnice, elektrownie itd. Lite płyty Plante z czystego ołowiu oraz niezawodne uszczelnienie sworzni zapewniają długą żywotność nawet i w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

Żywotność tej PowerSafe Plante może osiągnąć aż 25 lat pod warunkiem dotrzymania właściwego napięcia pracy buforowej oraz temperatury. Produkcja stacjonarnych baterii Enersys podlega ścisłemu systemowi kontroli odpowiadającej jakości ISO 9001 oraz ISO 14001. Baterie PowerSafe Plante  spełniaja normy IEC 60896-11 oraz  BS6290 część 2. Kwasowo-ołowiowe baterie Enersys typu PowerSafe Plante są idealnym źródło energii dla wielu różnych zastosowań stacjonarnych.

Właściwości i zalety baterii PowerSafe Plante

  • ogniwa 2V,
  • zakres pojemności: 16Ah to 2400Ah,
  • bardzo mała oporność wewnętrzna,
  • bardzo dobre parametry zarówno przy rozładowaniu małymi prądami jak i bardzo dużymi,
  • żywotność projektowana: ponad 20 lat w + 20°C,
  • odporność na głębokie rozładowania,
  • dzięki dużemu nadmiarowi elektrolitu, konieczność uzupełniania wody raz na 3 lata.

Budowa baterii PowerSafe Plante

  • płyta dodatnia wielkopowierzchniowa z lita z czystego ołowiu,
  • płyta ujemna pastowana zbalansowana z dodatnią,
  • specjalny separator  mikroporowaty o bardzo małej oporności,
  • specjalna siatka  zapobiegająca zwarciom wewnętrznym,
  • naczynie i wieczko jest wykonane z tworzywa SAN; przeźroczyste naczynie pozwala na łatwą ocenę stanu ogniwa,
  • elektrolit – kwas siarkowy o dużej czystości,
  • sworznie biegunowe z wkładką mosiężną o małej oporności,
  • wokół sworznia – kolorowe nakładki w celu łatwej identyfikacji biegunowości,
  • łączniki, w przypadku montażu w pozycji pionowej, sztywne miedziane w pełni izolowane o przekroju 30x3mm,
  • korki zapobiegające przenikaniu aerozolu kwasu na zewnątrz i jednocześnie ograniczające emisję gazów.

powersafe-plante-budowa

Montaż i eksploatacja baterii PowerSafe Plante

  • zaleca się montaż baterii na regałach dostarczonych razem z bateriami,
  • napięcie pracy buforowej 2,25 V/ogn. przy +20°C.

Normy

  • badania wg normy IEC 60896-11,
  • klasyfikacja w g EUROBAT 1999 jako „long life”,
  • minimalne wymagania wentylacyjne zgodnie z normą EN 50272-2,
  • produkowane w  EnerSys  zgodnie z ISO 9001 ISO 14001.

Wymiary i parametry techniczne PowerSafe Plante

Typ ogniw
PowerSafe Plante
Poj.
Q3
Uk=
1,80V/ogn.
[Ah]
+20oC
Poj.
Q10
Uk=
1,85V/ogn.
[Ah]
+15oC
Poj.
Q10
Uk=
1,80V/ogn.
[Ah]
+20oC
Dług.
L
[mm]
Szer.
W
[mm]
Wys.
do wieczka
[mm]
Wys.
całkowita
[mm]
Masa
bez
elektr.
+/-5%
[kg]
Masa
z
elektr.
+/-5%
[kg]
Oporność

wewnętrzna
[μΩ]
YAP 512,51516761332202602,03,05195
YAP 925,030321141332202604,05,52597
YAP 1337,545481901332202605,59,01732
YAP 1650,060641901332202607,510,51299
YAP 2162,575802281332202609,011,01039
YCP 983,010010713420335442312,017,5923
YCP 11103,512513417220335442314,021,0754
YCP 13124,015016017220335442317,023,5640
YCP 17165,520021421020335442321,528,0500
YCP 2120725026724820335442327,036,0417
YCP 2524830032138620335442331,542,5364
YCP 2726932534836220335442334,546,5344
YCP 2929035037436220335442336,048,0327
YCP 3333140042836220335442341,553,5300
YCP 3535242545536220335442343,058,02920
YHP 1142250053523036859668257,088,0351
YHP 1350660064223036859668267,098,0293
YHP 1559170074930636859668279,5109,0251
YHP 1767580085630636859668293,5137,0220
YHP 19760900962306368596682103,5148,0195
YHP 2184410001069357368596682113,5162,5176
YHP 2392811001176357368596682123,9171,5160
YHP 25101312001283433368596682135,5184,5146
YHP 27109713001390433368596682146,5209,0135
YHP 29118214001497433368596682157,0218,0126
YHP 31126615001604509368596682167,0227,0117
YHP 33135116001711509368596682183,0256,0110
YHP 35143517001818509368596682193,0265,0104
YHP 37151918001925585368596682204,0274,098
YHP 39160419002032585368596682217,0301,093
YHP 41168920002139585368596682227,0310,088
U-YHP 600435-60023036859668257,088,0351
U-YHP 720522-72023036859668267,098,0293
U-YHP 840609-84030636859668279,5109,0251
U-YHP 960696-96030636859668293,5137,0220
U-YHP 1080783-1080306368596682103,5148,0195
U-YHP 1200870-1200357368596682113,5162,5176
U-YHP 1320957-1320357368596682123,9171,5160
U-YHP 14401044-1440433368596682135,5184,5146
U-YHP 15601131-1560433368596682146,5209,0135
U-YHP 16801218-1680433368596682157,0218,0126
U-YHP 18001305-1800509368596682167,0227,0117
U-YHP 19201392-1920509368596682183,0256,0110
U-YHP 20401479-2040509368596682193,0265,0104
U-YHP 21601566-2160585368596682204,0274,098
U-YHP 22801653-2280585368596682217,0301,093
U-YHP 24001740-2400585368596682227,0310,088
Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Bater.pl albo Bater.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Baterie klasyczne z płytą wielkopowierzchniową (Plante)
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania
 

Pozostałe produkty w tej kategorii

Tagi: , ,