Promocje i aktualności:

Bater.pl > Baterie stacjonarne > Akumulatory VRLA EnerSys żelowe i AGM > Baterie EnerSys żelowe pancerne PowerSafe OPzV

Akumulatory żelowe EnerSys PowerSafe OPzV 215Ah÷3170Ah

Akumulator PowerSafe OPzV

    Typoszereg akumulatorów EnerSys PowerSafe OPzV stanowią baterie z dodatnią płyta pancerną i elektrolitem żelowym. Łącząc w sobie zalety akumulatorów klasycznych i VRLA zapewniają użytkownikowi bardzo dużą niezawodność. Pojemność ogniw PowerSafe OPzV jest większa niż pojemność znamionowa określona wg normy DIN. Typoszereg PowerSafe OPzV ma świetne parametry zarówno przy pracy rezerwowej jak i cyklicznej. Baterie PowerSafe OPzVznajdują zastosowane w wielu dziedzinach  m.in. w telekomunikacji stacjonarnej i komórkowej, elektrowniach i rozdzielniach, kolejnictwie, w systemach sygnalizacji w portach lotniczych i morskich, w systemach oświetleniu bezpieczeństwa, a także w systemach sterowania i pomiarowych oraz w wielu innych aplikacjach wymagających rezerwowego źródła energii o najwyższym stopniu niezawodności.

Właściwości i zalety baterii PowerSafe OPzV

  • ogniwa 2V,
  • zakres pojemności: 215Ah to 3170Ah,
  • pojemność Q10 większa od znormalizowanych pojemności znamionowych  DIN,
  • żywotność projektowana: 20 lat w + 20°C,
  • odporność na głębokie rozładowania i dobre właściwości przy pracy cyklicznej,
  • bezpieczna w eksploatacji – izolowane łączniki i śruby, elektrolit w postaci żelu, jednodrożny zawór zapobiegający przedostaniu się płomienia do wnętrza ogniwa,
  • łatwy montaż,
  • praca w położeniu pionowym i poziomym,
  • mała ilość zabiegów utrzymaniowych – brak konieczności uzupełniania wody.

Budowa baterii PowerSafe OPzV

  • płyta dodatnia pancerna ze stopu z dodatkiem cyny i wapnia,
  • płyta ujemna pastowana z kratką ze stopu wapniowego,
  • separator  mikroporowaty o małej oporności,
  • naczynie i wieczko jest wykonane z trudnopalnego, o dużej wytrzymałości mechanicznej tworzywa ABS (opcjonalnie można zamówić w wersji niepalnej zgodnie z UL94 V-0),
  • elektrolit – kwas siarkowy o dużej czystości  związany w żelu,
  • sworznie biegunowe z wkładką mosiężną i nierdzewnym gwintem M10,
  • wokół sworznia – kolorowe nakładki w celu łatwej identyfikacji biegunowości,
  • łączniki, w przypadku montażu w pozycji pionowej, sztywne miedziane w pełni izolowane o przekroju 30x3mm,
  • łączniki, w przypadku montażu w pozycji poziomej,  elastyczne, miedziane w pełni izolowane o przekroju 70mm2
  • śruba całkowicie izolowana z otworem pomiarowym,
  • zawory regulujące ciśnienie w ogniwie zapobiegają wnikaniu do wnętrza ogniwa gazów z otoczenia

Montaż i eksploatacja baterii PowerSafe OPzV

  • wszystkie typy ognia można montować poziomo w celu minimalizacji zajmowanej powierzchni,
  • zaleca się montaż baterii na regałach dostarczonych razem z bateriami,
  • napięcie pracy buforowej 2,25 V/ogn. przy +20°C.

Normy

  • badania wg normy IEC 60896-21, zgodne z zaleceniami normy IEC 60896-22,
  • zgodna z normą DIN 40742,
  • klasyfikacja w g EUROBAT 1999 jako „long life”,
  • odporność na głębokie rozładowania zgodnie z normą DIN 43539 część 5,
  • minimalne wymagania wentylacyjne zgodnie z normą EN 50272-2,
  • produkowane w  EnerSys  zgodnie z ISO 9001:2008 ISO 14001:2004.

Wymiary i parametry techniczne PowerSafe OPzV

Typ ogniwaNap.
[V]
Ilość
par
sworzni
Pojemność
Q10 [Ah]
Uk=1,8V/ogn.
T=+20oC
Dług.[L]
[mm]
Szer. [W]
[mm]
Wys.[H]
[mm]
Typowa masa
[kg]
Prąd zwarciowy
[A]
Oporność wew.
[mΩ]
4OPzV2002121510320640319,521950,95
5OPzV2502126512420640323,527370,76
6OPzV300213201452064032831750,66
5OPzV350213851242065203134100,61
6OPzV4202146514520652036,540430,51
7OPzV490215401662065204246070,45
6OPzV600217051452066955037960,55
8OPzV800229402101916956852000,4
10OPzV10002211702102336958264600,32
12OPzV12002214102102756959776750,27
12OPzV150022158021027584512075100,28
16OPzV2000232110212397820165100480,21
20OPzV2500242640212487820200126060,17
24OPzV3000243170212576820240149640,14

(1) Wszystkie wielkości elektryczne odnoszą się do w pełni naładowanych ogniw w temperaturze odniesienia +20oC
(2) Wysokość ogniwa jest wysokością całkowitą z łącznikami i śrubami.

powersafe-opzv-sworznie

Interesuje Cię ten produkt? Potrzebujesz fachowej porady?
Bater.pl albo Bater.pl


Wyślij zapytanie
Dotyczy produktu Akumulatory żelowe EnerSys PowerSafe OPzV 215Ah÷3170Ah
Twoje imię i nazwisko
Twój adres e-mail
Twój nr telefonu
Treść zapytania
 

Pozostałe produkty w tej kategorii

  • Brak związanych wpisów
Tagi: , ,