Akumulatorownie

Firma BATER ma w ofercie kompleksowe rozwiązania dla Klientów potrzebujących rozwiązań z zakresu zarządzania flotą bateryjną i akumulatorowniami. Nasze usługi obejmują m. innymi projektowanie, doradztwo i wykonanie inwestycji zgodnie z Normą PN-EN 50273-3. Od najprostrzych pojedyńczych statywów rolkowych do wymiany baterii, po projekt budowę i wyposażenie kompletnej akumulatorowni z systemem komputerowego zarządzania zasobami. Bater jest przygotowany na optymalizację floty bateryjnej w każdej skali.

Akumulatorownie to oddzielne pomieszczenie, lub wyodrębniona powierzchnia magazynowa przedsiębiorstwa zagospodarowana do ładowania i obsługi baterii. Zazwyczaj wyposażone są w mniej lub bardziej złożony system ładowania (złożony przede wszystkim ze specjalistycznych prostowników, statywów do wymiany baterii) i innych urządzeń. Z uwagi na specyfikę zachodzących tam procesów pomieszczenia te są zazwyczaj bardzo dobrze wentylowane, a dostęp do nich mają tylko uprawnione osoby.

Zasady funkcjonowania akumulatorowni przewidują położenie nacisku na utrzymanie porządku i dyscypliny pracy (ładowania i obsługi baterii), co przekłada się na zmniejszenie awaryjności i wydłużenie żywotności baterii. Idea akumulatorowni zakłada również zwiększenie sprawności i skrócenie czasu wymiany baterii w wózkach widłowych, poprawiając ich produktywności i zwiększając dostępność. Niezmiernie istotnym elementem jest także poprawa bezpieczeństwa eksploatacji i pracy z bateriami.