Jak działa bateria trakcyjna

Bateria trakcyjna zbudowana jest z szeregowo połączonych ze sobą ogniw trakcyjnych. Ogniwa łączone są szeregowo za pomocą specjalnych łączników elastycznych lub ołowianych. Całość zamknięta jest w metalowej skrzyni, która dla bezpieczeństwa od środka i na zewnątrz pokryta jest materiałem kwasoodpornym. We wnętrzu ogniw znajduje się elektrolit. Może on mieć postać standardowej cieczy lub żelu. Przez wzgląd na użyty rodzaj elektrolitu wyróżniamy więc dwa rodzaje akumulatorów. Konsystencja żelu sprawia, że akumulator wymaga mniejszej obsługi, ale odznacza się on jednak również dużo mniejszą trwałością.

Od czego zależy napięcie oraz pojemność baterii?

Ogniwa baterii firmy BATER zbudowane są z dodatniej płyty pancernej oraz ujemnej płyty pastowanej według standardu PzS oraz PzB. W naszym zakładzie płyty produkuje się za pomocą najnowocześniejszej technologii napełniania dyneli na mokro. Dodatkowo w ogniwach zastosowany jest innowacyjny system separatorów kopertowych. Zapobiega to powstawaniu zwarć wewnątrz ogniwa. Ogniwa trakcyjne tego typu cechuje bardzo dobra trwałość. Wynosi ona 1500 cykli, jeżeli bateria jest użytkowana oraz konserwowana prawidłowo. Wszystkie komponenty ogniw wykonane są z wysokiej jakości materiałów i z pomocą nowoczesnych technologii. Gwarantuje to nam długą i bezawaryjną pracę baterii.

Bateria trakcyjna – jakie ma zastosowanie?

Baterie trakcyjne mają zastosowanie w szerokim wachlarzu prac przemysłowych – wózkach widłowych, maszynach czyszczących, wózkach golfowych, maszynach do wygładzania lodu na lodowiskach (tzw. „rolba”). Są niezbędnym wyposażeniem każdego magazynu czy hurtowni. Zapewniają ciągłość pracy i jej dużą wydajność.

Trwałość baterii trakcyjnych: od czego zależy

Na żywotność baterii wpływ ma przede wszystkim właściwe użytkowanie oraz konserwacja. Baterie powinny być poddane przeglądowi zgodnie z instrukcją eksploatacji. W codziennym użytkowaniu należy pamiętać o nierozładowywaniu baterii do końca oraz o nieprzeładowywaniu jej. Zawsze warto zapoznać się ze szczegółowym zakresem przeglądów zawartym w instrukcji obsługi. Baterie powinny być ładowane od razu po ich rozładowaniu. Zbyt długie czekanie z ładowaniem grozi zasiarczeniem baterii. Poznaj sposoby ładowania baterii trakcyjnych.