W swej bogatej historii, ogniwa trakcyjne służyły i służą jako nieodzowny element zasilający m.in. wózki widłowe, maszyny czyszczące i wózki platformowe. Ich niezawodność zależy od dwóch czynników: jakości zastosowanych ogniw i trwałości skrzyń. W ofercie naszej firmy znajdują się ogniwa kwasowe typu PzS i PzB, które dodatkowo wyposażamy w wytrzymałe, zabezpieczone przed korozją skrzynie.

PzB i PzS – funkcjonalne ogniwa trakcyjne

Podstawowym asortymentem naszej firmy są ogniwa trakcyjne zaprojektowane zgodnie z technologią PzS i PzB. Wyróżniają się one bardzo dużą żywotnością, która oscyluje w granicach 1500 cykli ładowania, co zresztą wynika z zapisów normy IEC 254. Tak dużą żywotność udaje się uzyskać między innymi dzięki zastosowaniu wysokiej jakości separatorów kopertowych, których zadaniem jest zabezpieczenie płyt masy czynnej przed ewentualnymi zwarciami.

Niska rezystancja wewnętrzna = wysoka wydajność

Kolejną, istotną cechą wyżej wymienionych ogniw, jest ich niska rezystancja wewnętrzna. Zarówno ogniwa trakcyjne PzS jak i PzB, charakteryzują się niskim spadkiem napięcia po ich podłączeniu do odbiornika. Warto też zwrócić uwagę na bardzo niski – jak na akumulatory kwasowo-ołowiowe – poziom samoczynnego rozładowania ogniw, który wynika z zastosowania specjalistycznych materiałów.

Ogniwa i ich wytrzymałość

Zarówno ogniwa trakcyjne PzB jak i PzS, narażone są w trakcie codziennej eksploatacji na szereg przeciążeń, które wynikają głównie ze specyfiki ich pracy (np. poruszanie się maszyn, drgania, przeciążenia). Zjawiska te wymusiły na konstruktorach wprowadzenie zupełnie nowych tworzyw, których zadaniem jest ochrona masy czynnej układu przed jego zniszczeniem. W przypadku naszych ogniw, tworzywem tym jest polipropylen. To właśnie z niego wykonano naczynia, w którym umieszczone zostają ogniwa.

Wysoka sprawność ogniw

Ogniwa trakcyjne wyróżniają się wysoką sprawnością, która jednoznacznie wynika z obniżenia strat towarzyszących procesom ładowania i rozładowywania akumulatorów. Dzięki temu możliwe jest obniżenie wartości energii, która jest niezbędna do pełnego naładowania baterii, a także zwiększenie efektywności jej rozładowywania. Ta na pozór prosta zależność, pozwala znacząco ograniczyć koszty eksploatacyjne (niższe rachunki za prąd).

Innowacyjna technologia produkcji

Nowoczesne ogniwa trakcyjne produkowane są w oparciu o innowacyjne technologie, dzięki którym ich parametry pracy są zdecydowanie lepsze w porównaniu do standardowych ogniw. Stosuje się dwa podstawowe rodzaje płyt : płyty pancerne dodatnie i płyty ujemne (pastowane). Te pierwsze produkowane są w oparciu o technologię napełniania dyneli na mokro (napełnianie dyneli na mokro zapobiega zanieczyszczeniu powietrza), Tym samym dynele są formą ochrony ogniw przed wypadaniem zawartej w płytach masy czynnej.