BATER baterie klasyczne cykliczne SOPzS i POPzS solar

BATER jest producentem kompletnych baterii do pracy cyklicznej w instalacjach solarnych i wiatrowych. Baterie typu SOPzS i POPzS z elektrolitem płynnym z dodatnią płytą pancerną o żywotności 1500 cykli DOD 80%.

Produkujemy ogniwa SOPzS i POPzS oraz podstawy do baterii, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych. Rozwój przez ponad 100 lat technologii produkcji baterii z ciekłym elektrolitem, doprowadził do powstania produktu charakteryzującego się bardzo długą żywotnością, niezawodnością i taniego.

Dzięki zastosowaniu BATER korków rekombinacyjnych, została praktycznie wyeliminowana konieczność uzupełniania ubytków wody w ogniwie, co znacznie zredukowało koszty obsługi. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy poziom niezawodności i pewności zasilania odpowiedzialnych odbiorów, oraz długa żywotność, baterie klasyczne z elektrolitem płynnym SOPzS i POPzS są niezastąpione. Baterie dostarczane są do użytkownika w wersji naładowanej po teście pojemności wykonanym u producenta.

Zalety baterii klasycznych cyklicznych w porównaniu do VRLA (AGM i żelowych)

  • znacznie dłuższa żywotność (4 razy dłuższa od baterii bezobsługowych) ,
  • możliwość uzupełnienia elektrolitu (brak zjawiska wysychania),
  • łatwa diagnostyka ze względu na dostęp do elektrolitu,
  • mniejsza awaryjność

Producent baterii do fotowoltaiki

Podczas magazynowania energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii zastosowanie znajdą baterie typu SOPzS i POPzS, które oferuje producent baterii do fotowoltaiki firma Bater. Baterie świetnie sprawdzą się zarówno do systemów fotowoltaicznych, jak i do farm wiatrowych. Wysokiej żywotności baterie typu SOPzS i POPzS z płynnym elektrolitem stanowić mogą dobry magazyn energii na długie lata.

Jako producent baterii do fotowoltaiki w naszych produktach stosujemy korek rekombinacyjny typu RecPlug1. Dzięki zastosowaniu korków rekombinacyjnych została zredukowana konieczność uzupełniania ubytków wody w ogniwie, co wpływa na niższe koszty obsługi urządzenia. Baterie SOPzS i POPzS zaopatrzone są w separator mikroporowaty Daramic oraz ołowiany sworzeń z mosiężną wkładką. Baterie posiadają niezbędne elementy uszczelnienia gwarantujące bezpieczną pracę bez problemu utraty energii. Dzięki nowoczesnemu systemowi, który zastosował producent baterii do fotowoltaiki firma Bater, urządzenia charakteryzują się mniejszą awaryjnością od standardowych modeli żelowych.

Akumulatory do fotowoltaiki i farm wiatrowych

Akumulatory do fotowoltaiki i farm wiatrowych, które oferuje firma Bater charakteryzują się niską awaryjnością i wysoką żywotnością, zarówno w trybie pracy cyklicznej, jak i rezerwowej. Jest ona szacowana na okres 20 lat dla SOPzS i 12-15 lat dla POPzS, natomiast liczona w cyklach DOD 80 procent, wynosi 1500 dla obu rodzajów.
Uzyskanie tak dobrej jakości było możliwe dzięki użyciu nowoczesnej technologii, która poprawiła żywotność ogniw i parametry elektryczne.
Aby zapewnić maksymalną funkcjonalność i ograniczyć koszty użytkowania, akumulatory do fotowoltaiki typu SOPzS i POPzS posiadają ogniwa zaopatrzone w korki rekombinacyjne – RecPlug1 (system opatentowany przez Bater), dzięki czemu do absolutnego minimum zredukowane zostało zagrożenie wybuchem, a także konieczność uzupełniania ubytków wody (wystarczy robić to raz na kilka lat).
Dużą zaletą jest również zastosowanie specjalnych elementów uszczelniających, które zapewniają szczelność nawet pod koniec żywotności baterii.

Klasyczne akumulatory do fotowoltaiki cechują się aż czterokrotnie dłuższym czasem działania niż akumulatory żelowe. Dzięki łatwemu dostępowi do elektrolitu, w razie potrzeby możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki. Pojemność rzeczywista, którą posiadają akumulatory do fotowoltaiki typu SOPzS i POPzS jest wyższa niż ta, którą określają normy DIN – jej zakres w +20°C wynosi 266Ah ÷ 1000Ah dla baterii POPzS i 161Ah ÷ 3340Ah dla SOPzS.

Akumulatory do fotowoltaiki w ofercie Bater spełniają restrykcyjne normy i posiadają certyfikaty jakości, które dotyczą całego procesu produkcji – między innymi ISO 9001 i ISO 14001, a także w zakresie instalacji i eksploatacji – PN EN 50272-2:2003.

Akumulatory z płynnym elektrolitem – typu SOPzS i POPzS – są wydajnym i nowoczesnym źródłem zasilania dla energii odnawialnej. w skuteczny sposób magazynują nadwyżki energii i dostarczają jej w razie zapotrzebowania. Są dobrym sposobem na niezależność od elektrowni, dlatego stanowią optymalne rozwiązanie między innymi w przypadku instalacji fotowoltaicznych typu off-grid.