Baterie stacjonarne

BATER jest polskim producentem wytwarzającym kompletne baterie stacjonarne klasyczne OPzS – produkuje zarówno ogniwa jak i podstawy. BATER jest także autoryzowanym przedstawicielem czołowego producenta baterii profesjonalnych VRLA: amerykańskiego koncernu EnerSys.

Zastosowanie baterii stacjonarnej

Profesjonale baterie stacjonarne znajdują zastosowanie jako awaryjne źródło zasilania w telekomunikacji, energetyce, przemyśle, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej i na kolei. Ze względu na wysoką niezawodność stanowią pewne źródło zasilania sal operacyjnych, centrów telekomunikacyjnych, urządzeń telefonii komórkowej, urządzeń sterowania i zabezpieczeń w elektrowniach oraz rozdzielniach, układów oświetlenia awaryjnego oraz służą do magazynowania energii w elektrowniach słonecznych, wiatrowych i hybrydowych i wielu innych systemach o najwyższym stopniu odpowiedzialności.

Budowa baterii stacjonarnej

Bateria stacjonarna składa się z:

  • zespołu odpowiedniej ilości ogniw lub monobloków (akumulatorów wieloogniwowych), połączonych ze sobą szeregowo dla uzyskania żądanego napięcia roboczego; baterie można łączyć równolegle dla uzyskania większej pojemności, a tym samym dłuższego czasu rezerwy,
  • podstaw lub wielopółkowych regałów ustawianych na izolatorach, w celu wyeliminowania zjawiska utraty pojemności baterii na skutek płynięcia prądu upływu; baterie stacjonarne VRLA można także montować w szafach.

Grupy produktowe

BATER baterie klasyczne rezerwowe OPzS Classic, Optima, Perfect, OPzS Blok

BATER jest producentem kompletnych baterii stacjonarnych rezerwowych z elektrolitem płynnym z dodatnią płytą pancerną typu OPzS o żywotności ponad 20 lat. Produkujemy ogniwa OPzS oraz podstawy do baterii, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych.

Czytaj dalej

BATER baterie klasyczne rezerwowe OGi Optima, Perfect

BATER jest producentem kompletnych baterii stacjonarnych rezerwowych z elektrolitem płynnym z dodatnią płytą pancerną typu OGi o żywotności ponad 20 lat. Produkujemy ogniwa OGi oraz podstawy do baterii, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych.

Czytaj dalej

BATER baterie klasyczne cykliczne SOPzS i POPzS solar

BATER jest producentem kompletnych baterii do pracy cyklicznej w instalacjach solarnych i wiatrowych. Baterie typu SOPzS i POPzS z elektrolitem płynnym z dodatnią płytą pancerną o żywotności 1500 cykli DOD 80%.

Czytaj dalej

Podstawy i regały do baterii stacjonarnych

BATER jest producentem odpornych na korozję wszystkich rodzaje podstaw jenorzędowych, dwurzędowych i schodkowych oraz regałów wielopółkowych pod baterie stacjonarne OPzS i VRLA. Podstawy i regały są wykonane z profilu kwadratowego i pokrywane polietylenem metodą fluidyzacji.

Czytaj dalej

Akumulatory VRLA EnerSys żelowe i AGM

BATER jest autoryzowanym przedstawicielem koncernu EnerSys produkującego profesjonalne akumulatory VRLA żelowe i AGM rezerwowe. EnerSys to czołowy producent na świecie, najwyższej jakości baterii przemysłowych. Akumulatory VRLA (Valve Regulated Lead Acid) są bateriami szczelnymi.

Czytaj dalej

Baterie EnerSys wielkopowierzchniowe PowerSafe Plante i pastowane PowerSafe OP

Baterie EnerSys PowerSafe Plante są oparte na 100 letnim doświadczeniu w produkowaniu akumulatorów, oferują ekstremalnie długą żywotność, wysoką niezawodność i bardzo dużą wydajność.

Czytaj dalej

Wyposażenie dodatkowe do baterii stacjonarnych

BATER ma w swojej ofercie niezbędne do prawidłowego montażu i eksploatacji baterii stacjonarnych urządzenia pomiarowe i specjalistyczne narządzia.

Czytaj dalej

Prostowniki i zasilacze

Oferujemy impulsowe zasilacze buforowe PBI oraz zasilacze serii ZB i ZBDM do zasilania obwodów stałoprądowych.

Czytaj dalej