Systemy wymiany baterii – Sackett Systems

W roku 2015 firma Bater nawiązała współpracę z amerykańską firmą Sackett Systems zajmującą się projektowaniem i produkcją systemów wymiany i obsługi baterii.

Dlaczego potrzebujemy systemów wymiany baterii?

Większość magazynów i centów dystrybucyjnych posiada flotę wózków widłowych o napędzie elektrycznym. Waga typowej baterii do dużego wózka widłowego wynosi około 1500 –2500 kilogramów i wymaga ładowania raz dziennie, lub nawet dwa razy dziennie w przypadku gdy mamy do czynienia z pracą zmianową. Jedyną drogą do utrzymania wózka widłowego w ciągłym ruchu jest wymiana baterii co 8 godzin.

Sam proces wymiany baterii może być niebezpieczny i czasochłonny. Jeśli proces ten wykonujemy bez użycia specjalistycznego sprzętu, istnieje ryzyko upuszczenia baterii, wycieku elektrolitu zawierającego kwas siarkowy, uszkodzenia baterii, podłóg, wyposażenia magazynu, oraz przede wszystkim zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników.

Bezpieczeństwo i wygodę może zapewnić nie tylko specjalistyczny sprzęt. Niezbędne jest tez odpowiednie zaplanowanie i wydzielenie stref wymiany baterii. Chodzi na przykład o zminimalizowanie tras przejazdu wózka oraz odpowiednie zabezpieczenie samej strefy.

Zwiększenie bezpieczeństwa, obniżenie kosztów i ciągłość pracy floty wózków widłowych

Produkty Sackett Systems są projektowane i produkowane tak aby były jak najbardziej trwałe, niezawodne i łatwe w obsłudze. Oferujemy produkty do półautomatycznej oraz w pełni automatycznej wymiany baterii.

Wraz z naszym sprzętem wymiany baterii zapewniamy:

● Zwiększone bezpieczeństwo swoich pracowników i operacji wymiany baterii;
● Zwiększoną wydajność Twoich operatorów i oszczędności na robociźnie sięgające tysięcy Euro rocznie;
● Zwiększoną trwałość baterii dzięki ich obsłudze za pomocą specjalnie zaprojektowanego i wykonanego sprzętu;
● Oszczędność przestrzeni magazynowej dzięki wysokiemu składowaniu baterii.

Oferujemy możliwość korzystania z naszego kalkulatora ROI aby policzyć dokładny
zwrot z inwestycji.

Prosimy o przesłanie zapytań na e-mail: sprzedaz@bater.pl